Jak to działa?

MINDBALL – to urządzenie oparte na zjawisku biofeedbacku i technologii, stworzonej w Amerykańskim Centrum Badań Kosmicznych Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Technologia ta pierwotnie wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności, dzięki wizji szwedzkich naukowców z Interactive Institute, zmaterializowała się w postaci rewolucyjnego urządzenia, ujmującego nie tylko geniuszem myśli technicznej, ale również wyrafinowaną prostotą formy.

EEG Biofeedback to metoda ustalania harmonii czynności fal mózgowych na zasadzie bioregulacji i samouczenia się mózgu podczas treningów z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego pomiędzy komputerem i ludzkim mózgiem.

MINDBALL czyli DUEL SUPERMÓZGÓW oferuje wyrafinowany trening umysłu, realizowany w formie świetnej zabawy.

W rozgrywce bierze udział minimum 2 graczy, którzy maja przed sobą umieszczoną na samym środku stołu metalową piłeczkę pokrytą kauczukiem, reagującą na impulsy, przekazywane przez komputer wprost z umysłów graczy!
Zawodnicy zakładają na czoło opaskę z wbudowanymi specjalnymi czujnikami, które odbierają sygnał EEG, (sygnał pracy mózgu), analizowany następnie przez komputer. Mózg ludzki produkuje stale 4 zakresy fal alfa, beta, theta i delta oraz okresowo piątą gamma. Dwa zakresy fal mózgowych występują przy spokojnej zrelaksowanej pracy mózgu – alfa i theta. Właśnie obecność tych fal zwiększa możliwość wygranej w POJEDYNKU SUPERMÓZGÓW.
Spokojny i zrelaksowany mózg jest bardziej skuteczny, a co za tym idzie jego właściciel ma większą szansę na zwycięstwo. Praca mózgów obu graczy jest pokazana w formie diagramu na monitorze. Ten z zawodników, który jest bardziej zrelaksowany, przesuwa kulkę poza połowę w kierunku pola bramkowego przeciwnika.
Podczas gry dwa stany psychiczne - spokój i pobudzenie zmieniają się bardzo szybko i kulka przesuwa się zmiennie w obie strony. Tylko zawodnik zdolny zachować przez cały czas niewzruszony spokój – może pokonać przeciwnika. I nie jest to proste, tak jak w każdej grze, bo przecież każdy chce wygrać, piłka jest okrągła, a bramki są dwie...

referencje

Graj z nami w MINDBALL!

Chcesz być zrelaksowany, bardziej efektywny w pracy, w szkole, mieć więcej czasu na relaks i rozrywki oraz bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość?

Powiadom Znajomego

Twój adres e-mail
E-mail Znajomego